Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

  1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.
  2. Заява про випадки булінгу (цькування) до адміністрації закладу освіти подається письмово в довільній формі.
  3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .
  4. Працівник школи, класний керівник, практичний психолог у випадку з’ясування фактів щодо діянь учасників освітнього процесу, які можуть бути розцінені як булінг або підозри щодо цькування учасника освітнього процесу з боку інших зобов’язаний терміново повідомити адміністрацію.
  5. У разі надходження заяви про вчинення діянь учасників освітнього процесу, які можуть бути розцінені як булінг або повідомлення про цькування учасника освітнього процесу з боку інших керівник закладу терміново створює комісію у складі директора, заступника директора з виховної роботи, практичного психолога, класного керівника для розгляду заяви та встановлення ознак булінгу (цькування);

Порядок реагування на доведені випадки булінгу у закладі освіти

У разі виявлення ознак булінгу протягом доби з моменту встановлення факту цькування, за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформувати уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (у разі коли постраждалою особою та/або кривдником є дитина), забезпечити надання медичної допомоги (у разі потреби).

Батьки мають право звернутися безпосередньо до поліції, в цьому випадку заклад освіти в розгляд справи не втручається.