Жіночі історії Другої світової війни

Учні 7-Б класу провели Урок звитяги присвячений Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над фашизмом на тему «Жіночі історії Другої світової війни». Нині роль та місце жіноцтва у Другій світовій війні переосмислено. Жіночі біографії розкривають різні іпостасі представниць слабкої статі у те лихоліття.

Семикласники розмірковували про феномен жінки у війні. Адже вона (жінка) – дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонені, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті. Крім турботи про малих і старих на окупованих землях, на жіночі плечі ліг тягар підпільної боротьби. Масово жінок використовували для праці в тилу на військових підприємствах, сільськогосподарських роботах, будівництві протитанкових ровів, окопів, бліндажів. Тисячами їх примусово вивезено у Німеччину для виснажливих робіт.

Школярі ознайомилися із серією плакатів, які розповідають про 12 жіночих доль створених Українським інститутом національної пам’яті. Познайомилися із долею односельчанки Васюнової Ірини. Власноруч виготовляли мак, як символ дня пам’яті та примирення і створили символічний вінок пам’яті на честь жінок тих грізних часів. Працювали з книгою Пам’яті Вінницької області. Шукали імена жінок нашого села.

Під час заходу діти інформаційно й емоційно розкрили злочинну природу війни.