Міжнародний день рідної мови

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Саме у цей день кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба збагачувати та шанувати. Для кожного народу – найкраща і найдорожча його рідна мова. Для українців, безперечно, найпрекрасніша мова на світі – українська.

Все багатство, різноманітність та барвистість рідної мови намагалися показати учні СЗШ І-ІІІ ст. . №1 на заході «О слово рідне, хто без тебе я? ». Читцям за допомогою поетичного слова вдалося дістатися найніжніших струн душі усіх присутніх, пробудити патріотичний дух кожного. Олійник Поліна, Лемець Уля, Шумило Настя, Обертюх Ліля, Магльована Наталя, Пташник Ангеліна, Наконечна Даша вражали своєю неповторною, особливою манерою виконання, намагалися передати почуття та зміст твору. З величезною любов’ю і ніжністю було прочитано вірш Магльованою Наталею, ученицею 2-А класу. Слухаючи поезію Шумило Анастасії, кожен перенісся у незабутнє дитинство та згадав смачний аромат теплих млинців, малинове варення та запашний чай рідної бабусі. Справжню дружбу та вірність домашнього улюбленця було висвітлено у творі «Вірність собаки», який декламувала Лемець Уляна. Зворушливо і душевно розповіла вірш Олійник Поліна, яка була учасницею обласного етапу конкурсу «Зіркова мрія – 2020». Вона виступила на високому рівні.

Українські пісні звучали в цей день по-особливому. В далеке дитинство повернула пісня Рабозєй Анастасії «Вікна моєї хати», а Наконечна Настя музичною композицією «Моя земля» зачарувала глядачів.

Надзвичайно цікавою стала інсценізація «Чия мова найкраща? », в результаті диспуту між англійцем, німцем, італійцем та українцем, звичайно, перемогла українська.

Захід, присвячений до Дня Рідної Мови, вкотре дав можливість переконатися у багатогранності, милозвучності та співучості нашої української мови.

Для учнів початкових класів в цей день було проведено святковий флешмоб, організовано фото сесію класних колективів у вишитих сорочках. Протягом дня у школі, мабуть не було жодної людини, яка не проникла ся патріотичним духом, який панував у закладі.