Тиждень української мови та літератури

Сьогодні фактично немає професії, яка б не вимагала усного чи писемного спілкування, тобто застосування знань, отриманих на уроках рідної мови. Інтелектуальна гра « Лінгвістичне авторалі. Синтаксичні перегони» (культурологічна тема «Етикетознавчі студії»), проведена з учнями 9-А класу (вч. української мови та літератури Харук Н.А.), сприяла удосконаленню набутих знань, умінь, навичок. Пройшовши низку «випробувань», члени екіпажів «Чорне крило» і «Біле крило» виявили непоганий рівень знань із даної теми. Любіть мову! Дбайте про її збереження!

Споконвіку й до нашого часу в людському житті ведеться: той, хто володіє даром слова, – володіє світом. Цю думку намагалися довести 11-класники на відкритому уроці розвитку зв’язного мовлення (вч. української мови та літератури Харук Н.А.). Учні вчилися писати твір-роздум у форматі ЗНО на тему «Усеперемагаюча сила кохання». Форма заняття нестандартна – урок-буктрейлер. Учні створили короткі відеоролики за мотивами книг, де порушувалася проблема, що розглядалася. Таким чином випускники вчилися писати власне висловлення, від якого залежить 20% успіху на ЗНО.

На засіданні поетичної вітальні «Самоцвіти» (кер. вч. української мови та літератури Харук Н.А.), проведеної у формі літературної кав’ярні, учні 9-А класу створювали кіноповість на тему «Я долю вибрала собі сама…», що була присвячена життєвому і творчому шляху Ліни Костенко. Дев’ятикласники розкрили талановиту, багату творчу натуру поетеси, визначили ті джерела, що формували її письменницький дар, ознайомилися з чарівною силою слова поетеси. Майстерне виконання віршів нашої сучасниці – посестри Лесі Українки, чудова акторська гра, доречний музичний супровід і презентація, духмяний запах кави – усе це перетворило засідання на справжнє магічне дійство.

«Українська мова – це серце нації, наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава! » Під таким гаслом 21 лютого у Городківській СЗШ І-ІІІ ст. було проведене свято до Міжнародного дня рідної мови – імпресія-меседж «Золоте серце української – батьківської й материнської» (вч. української мови та літератури Харук Н. А., Ковальчук Л.П.). Учні підтримали акцію єднання і вшанували полум’яне Серце рідної мови. «Українська – це модно! Українська – це круто! Єдиній і рідній мові – бути! » – девіз українського гравікону (вч. української мови та літератури Ковальчук Л.П.), проведеного учнями 10-Б класу. Палітра різноманітних конкурсів розширювала знання про красу і багатство української мови, пробуджувала національну гордість, виховувала почуття поваги до всього рідного, материнського.

 

Засідання поетичної вітальні «Самоцвіти» на тему: «До рідного слова торкаюсь душею…». ( учні школи, залюблені у поетичне слово)

Роз’язування ребусів, лінгвістичних задач, вікторин «Лінгвоживопис»